Jdi na obsah Jdi na menu
 


zdroj:http://www.gtaplanet.cz/

 

přiběh:

Příběhová zápletka je následující. Jak je u GTA her zvykem, vždy se především pojí kolem hlavního hrdiny hry, kterým je Niko Bellic - východoevropan, ne zrovna spokojený se svým dosavadním životem ve svém domově. Jednou mu však dojde trpělivost, a to hned po tom, co si přečte jeden z vychloubačných e-mailů od jeho bratrance, kde mu líčí svůj splněný americký sen - "I live this amazing life, it's the American Dream come true. I have two women. I have four hot tubs. I have fifteen sports cars." (pozn. překlad.: "Žiji si tento úžasný život, je to jako kdyby se mi splnil americký sen. Mam dvě ženy, čtyři horké vířivky, patnáct sportovních aut."). Niko nikdy nenavštívil svého bratrance, a tak neví, co ho čeká. Při příjezdu se ale vše dozví, a tak se jeho očekávané vyhlídky rázem zužují. Jeho bratránek Roman není populární ani bohatý, naopak se topí v dluzích a plno lidí jde po jeho krku. Přesto jde o člověka plného energie a optimismu, a tak Nikovi nabízí dočasný přístřešek ve své neuklízené zchátralé kanceláři a začínají si vzájemně pomáhat...

postavy:

Nico Bellic Ve hře budete hrát za východoevropana Nika Bellica, který je protagonistou GTAIV. Niko je znechucen svým dosavadním životem, a tak imigruje právě do Liberty City, kam ho nalákal jeho bratranec svými řečičkami šitými na míru americkému snu - nádherný život se dvěma krásnými ženami, patnácti sporťáky, čtyřmi vířivkami a kopou peněz. To vše, jak je patrné, je lež a Niko se rázem dovídá, že jeho bratránek Roman se topí v dluzích a jdou po něm kriminálníci. Stává se tak vaší první pomocnou rukou v tomto obrovském mraveništi, ale také prvním člověkem, kterému budete pomáhat.

Roman Bellic Roman je Nikovým bratrancem. Je to přátelský člověk s věčným optimismem a energii v krvi. Žije v Brokeru, kde v upravené továrně v ošuntělém prostředí za neuklizeným stolem plného rozházených papírů má práci. Poblíž má svoje stanoviště taxi služby. Roman je ve velkém průšvihu. Plno lidí jde po jeho krku, a proto potřebuje Nikovu pomoc. Zpočátku hry se stane pro vás jedinou osobou, kterou v Liberty City znáte a je tak vašim hlavním pojítkem v několika prvních hodinách hry. Ze začátku se budete spoléhat pouze na něj. >> Trailer <<

Jacob Poznáte ho také pod přezdívkou Little Jacob. A uvidíte se s ním hned v prvních začátcích hry a to především, když budete potřebovat sehnat nějakou zbraň a to jakoukoliv Jacob ji prostě pro vás obstará.Francis McReary Francis McCartney je zkorumpovaný policista, který ví o Nikově temné minulosti a také se toho snaží pěkně využít. Niko pro něj musí plnit určité záležitosti, dokud ho má tento oficín pěkně pod hákem.Patrick McReary Patrick je původem ir a hraje si tak trošku na chuligána. Ti co ho znají, mu říkají zkráceně Packie a zná se s Elizabeth. Žije spolu se svoji matkou a sestrou, které se líbí Niko, což se zas na druhou stranu nelíbí Paciemu. >> Trailer <<Vladimir Glebov Rus, který půjčuje peníze a nejspíš mu tato činnost hodně vynáší a daří se mu v ní, jinak by nebyl považován za největšího světového businessmana. Má svůj vlastní bar - Comrades. >> Trailer <<Elizabeta Je úspěšnou dealerkou a to již více než deset let. Jejím útočištěm se stala čtvrť Bohan. Elizabeth je velmi paranoidní a trpí deziluzí, což není u ní nic zvláštního, když si na drogách vybudovala tak pevnou závislost.Manny Escuela Manny byl kdysi gangsterem, čímž si zadělával na problémech a tak se rozhodl hodit vše za hlavu, aby mohl začít odznova. Od nynějška ho můžete najít ve fitnesscenteru, kde se snaží každého navést na správnou cestu podobně jak on našel tu svoji. >> Trailer <<


Bruce Bruce miluje fitness, auta a rád se považuje tzv. velmi důležitým. Má o sobě velmi vysoké mínění a také překypuje obrovskou sebedůvěrou, což dává častokrát rád najevo.
Playboy X Je podnikavec, vlastní obří nevěstinec a Nikovi ho představí Elizabeta. Playboy dříve vedl obchod spolu s Dwaynem Forgem avšak ten strávil nějaký čas ve vězení, ze kterého byl onehda propuštěn.Dwayne Forge Jak už padla zmíňka výše. Dwayne je starý kamarád Playboye, který byl právě propuštěn z vězení. Má ovšem obavy z toho, jak moc se Playboy posunul daleko zatím co on ztrácel čas ve vězení. Dwayne je jinak sebevědomou postavou ve hře.Bledar Morina Albánec, který půjčuje peníze. Ve hře se objeví velmi brzy a jeho nejčastějšími aktivitami jsou vydírání a loupení.

Mikhail Faustin Je zatvrzelým východoevropáncem , kterého potkáte v prvních začátcích hry. Postupem času jak se bude příběh rozvíjet, Niko si bude hodně zakládat na příznivém vztahu s tímto charakterem.
Phil Bell Phil Bell je businessman z Alderney a zároveň i zlý mafián. Nikovi se tato známost bude velmi hodit, protože právě Bell mu pomůže najít určitou osobu, kterou hledá. Nebyla by to ale Mafie, aby pak po Nikovi nechtěla nazpátek nějakou tu laskavost. Bell nepracuje sám, ale ještě s jedním mafiánem, kterému se říká Ray.

Dimitri O této postavě se zatím nic neví, troufnu si ale odhadnout, že půjde o dalšího rusa, který vám nabídne svoji pomoc.

Bryce Dawkins Jde o ultra konzervativního náměstka čili poslance Liberty City. Karen Pracuje jako recepční v právnické firmě Goldberg, Ligner & Shyster v Algonquinu. Mallorie Přítelkyně Romana - Nikova bratrance. Tom Goldberg Najdete ho v již zmíněné právnické společnosti Goldberg, Ligner & Shyster, kde dělá právníka. McReary ho chce mít mrtvého. Yusuf Bohatý arab, na kterého chce Playboy X zapůsobit.

přiběh

Glock (pravděpodobně model G17) Kalibr: 9x19mm | Kapacita zásobníku: 17 nábojů

Desert Eagle Kalibr: .357 Magnum, .44 Magnum, či .50 AE | Kapacita zásobníku: 9, 8, nebo 7


Micro Uzi Kalibr: 9x19mm | Kapacita zásobníku: 20 Často používaná zbraň již od dob GTA3. Patří do kategorie smopalů a skýtá v sobě vždy jeden zásobník s 30 kulkami. Zbraň je ještě k vidění na tomto screenu, kde jí Niko drží oběma rukama, znamená to snad, že potřebuje zvýšit skill (svojí dovednost) k tomu, aby ji mohl držet jen jednou rukou? Budeme moci zlepšovat své dovednosti stejně jak v GTASA? Odpovědi přijdou časem.


MP5 Další samopal taktéž s 30ti kulkami na zásobník. Tato zbraň je nejlepší na blízko, do dálky už nestřílí tak přesně - má větší rozptyl. Tento obrázek nám ukazuje, že MP5 budou vybaveni i policisti.SW MP-10 Kalibr: 9x19mm | Kapacita zásobníku: 30M4 Carbine Kalibr: 5.56x45mm NATO | Kapacita zásobníku: 30

AK-47 Kalibr: 7.62x39mm | Kapacita zásobníku: 30


G3SG/1 Kalibr: 7.62x51mm NATO | Kapacita zásobníku: 20

PSG1 Kalibr: 7.62x51mm NATO | Kapacita zásobníku: 20Sniper Rifle Kalibr: ?? | Kapacita zásobníku: ??


SPAS12 I když to z vyříznutého obrázku nejde tak znát, zbraň má v rukou policista. Takže chlupatí se dočkávají dalšího rozšíření ve své střelné nabídce. Zpět ale ke zbrani, jak je vidno, jde o rychlo-palnou (bojovou) brokovnici vždy se sedmi náboji. Nejvíce užitečná, když jde po vás víc osob v nějaké užší uličce. Střílet jste s ní už mohli v San Andreas, takže nejde o nic nového.

Brokovnice Na obrázku můžete vidět jiný druh brokovnice jak na předchozím. Nejde už o rychlo-palnou, v tomto případě musíte po každém vystřelu znovu nabít.RPG-7 Kalibr: 40mm | Kapacita zásobníku: 1Moltolov Cocktail


Boxer


Kapesní nůž

MAPY:

Mapa Liberty City, kde se bude celý děj GTA IV a s tím spojené gangsterské hrátky odehrávat, se skládá z pěti městských částí - Broker, Dukes, Bohan, Algonquin a Alderney. Jsou postaveny na skutečných předlohách newyorských částí, tedy Brooklyn, Queens, Bronx, Manhattan a New Jersey. GTA IV začíná v Brokeru, další oblasti jsou uzavřeny z důvodu hrozících teroristických útoků a otevírány budou vaším postupem dějovou linií. Oficiální mapa v jakémkoliv vyšším rozlišení dosud nebyla zveřejněna, máme tu alespoň dva podklady... Prvním jsou dozajista oficiální stránky, které jsou defakto na mapce z velké části založeny. Nu, ona to až tak mapa není. Řekněme spíš nákres městských čtvrtí, z nichž se toho moc vyčíst nedá. A teď tu máme druhý, neoficiální podklad. Na konci března 2008 prosáklo na internet několik fotografií s mapami Liberty City. Vypadají věrohodně - žádné obrysy, ale plnohodnotná mapa města s ulicemi a znázorněnými objekty: restauracemi, kluby, bary, nemocnicemi, policejními stanicemi, lakovnami pay'n'spray nebo například internetovými kavárnami. Nabízí se nám tak pohled na vskutku obrovskou herní plochu, jež bude skýtat desítky až stovky hodin zábavy. Další obrázky ukazují trasy podzemky, popis ovládání GTA IV na PlayStation 3 a památky ve městě. Jde o finální oboustrannou mapu, která bude přiložena k samotné hře, defakto v tomto případě k verzi pro PS3. Fotky pochází od jednoho uživatele webové galerie Webshots, netrvalo tedy dlouho, aby o téhle záležitosti napsalo mnoho GTA IV fanstránek. Ty největší byly požádány Rockstarem o stažení těchto fotografií, což může svědčit o tom, že vyfocena byla oficiální přiložená mapa.

 

 Liberty City vs. New York 

Ze screenů mohla každá bystrá hlava lehce vydedukovat, že Liberty City - město, ve kterém se celé nové GTA odehrává, si bere za svoji předlohu město reálné, velmi známou metropoli/velkoměsto - New York. My vám tímto článkem nabízíme přehled všech dosud nalezených budov či dominant, které se inspirovali těmi reálnými, na než můžete narazit v NY. Jejich počet je velmi solidní - níže najdete informace o 25 budovách.
(překlad by iLook & DaVca, zdroj textu a obrázků: gta4.net)Astor Plaza Windows Live Local Google Maps SpecifikaceTato budova byla postavena v roce 1972 (je náhradou za známý Astor Hostel) a každý jí říká W.T. Grant Building. Sídlo zde má například známa stanice MTV a společnost Viacom. Budova se nachází na náměstí Times Square ve čtvrti Manhattan.Bertelsmann Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceLze ji nalézt na náměstí Times Square v Manhattanu. Bertelsmann Building je domovem dvou společností, a to Virgin Megastore, Planet Hollywood's Official All Star Café. Funguje ale i jako garáž s velkým množstvím parkovných míst, určena především pro návštěvníky místního kina, aby mohli bezpečně a blízko zaparkovat své vehikly.Brooklyn Bridge Windows Live Local Google Maps SpecifikaceTento pro mnohé velmi známý most byl postaven roku 1883, této velkolepé stavbě předcházelo 13 lét než byla zkonstruována a byl to vůbec první most postavený na principu železných závěsných lan, které drží most pohromadě.Chrysler Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceJedná se o jednu z největších a nejznámějších budov v New Yorku. Byla to nejvyšší budova na světě, když byla postavena v roce 1930, ale překonala ji Empire State Building hned rok poté, kdy byla zkonstruována.Conde Nast Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceTato budova byla postavena v roce 1999 a nachází na Times Square v centru Manhattanu. Na špičce budovy můžete spatřit anténu, která slouží komunikačním sítím.Coney Island Cyclone Windows Live Local Google Maps SpecifikaceJe to jedena z nejznámějších horských drah na světě. Byla otevřena v roce 1927 a roku 1972 se uskutečnila kampaň, která zabránila demolici této atrakce.Crowne Plaza Windows Live Local Google Maps SpecifikaceNew York Crowne Plaza je luxusní hotel se 48 podlažími situován v samotném srdci Times Square v oblasti Manhattan. Budova byla postavena v roce 1989.Doubletree Guest Suites Windows Live Local Google Maps Specifikace


43 patrový hotel je umístěn poblíž zmíněného Crowne Plaza hotelu.Empire State Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceJde pravděpodobně o jeden z nejznámějších mrakodrapů na světě. Empire State Building již navštívilo víc jak 117 miliónů lidí. Byla postavena v roce 1930 a stala se tak nejvyšší budovou světa.Erie Lackawanna Terminal Windows Live Local Google Maps


Exchange Place Center Windows Live Local Google Maps Specifikace


Exchange Place Center byla nejvyšší budovou v New Jersey do doby, než byla postavena Newport Tower. Byla postavena v roce 1989 a skládá se ze 30 podlaží.Flatiron Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceFlatiron se stal od svého založení v roce 1902 význačnou pamětihodností. Byl také přidán do Národního registru historických míst v roce 1979.Hearst Tower Windows Live Local Google Maps SpecifikaceHearst Tower byla postavena v roce 2006. Platí o ni že je to první oficiální budova v NY, které spadá do US Green Buildings Councilu a získala tak hodnocení "Gold Rating" za svůj jedinečný design.Helmsley Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceTato budova byla zkonstruována v roce 1929 a je umístěna přímo před budovou Met Life v Manhattanu. Tvoří sídlo různých společností zabývajících se železničními drahami.Manhattan Bridge Windows Live Local Google Maps SpecifikaceManhattanský most byl postaven v roce 1909 a spojuje Brooklyn s Manhattanem.Marriott Marquis Hotel Windows Live Local Google Maps SpecifikaceHotel Marriot Marquis, postaven roku 1985 a dodnes obhajující světové prvenství v kategorii nejvyššího hotelového atria o výšce 121 metrů. Celkově je tento hotel vybaven 1946 pokoji a apartmány a leží přímo na slavné Times Square v Manhattanu.MetLife Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceBudova MetLife, dokončena v roce 1963 se původně nazývala Pan Am, podle známe letecké společnosti. Finančně poradenský koncern MetLife budovu odkoupil v roce 1981 za více jak devět miliard korun a roku 1993 nahradil velký nápis PanAm nápisem vlastním, MetLife.Morgan Stanley Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceBudova s 42 patry a prozaickou adresou 1585 Broadway jest útočištěm světově známé finančnické firmy Morgen Stanley. Dokončení této stavby připadlo na rok 1989.Paramount Building Windows Live Local Google Maps SpecifikaceParamout Building, postavena roku 1927, je domovem známého kina s kapacitou úctyhodných 3664 míst k sezení a sloužícímu až do roku 1967, kdy došlo k jeho uzavření. Zemský glób a hodiny na vrcholku věže v noci svítí.Plaza 10 Windows Live Local Google Maps SpecifikacePlaza 10 je název další budovy, která je sídlem světového obchodu, konkrétně firmy Charles Schwab Capital Markets'. Jedná se o docela moderní stavbu dokončenou teprve v roce 2002.Rockefeller Center Windows Live Local Google Maps SpecifikaceRockefelerovo centrum se sestává celkem z jedenácti budov postavených v různých dobách. Největší z nich tvoří 69 pater. Tento komplex poskytuje práci 4000 lidí.St. Patrick's Cathedral Windows Live Local Google Maps SpecifikaceNejvětší zdobená gotická katedrála na území USA. Postavena v roce 1879 a zapsána mezi národní kulturní památku roku 1976.Statue of Liberty Windows Live Local Google Maps SpecifikaceSocha Svobody, původně dar od Francie, který Spojené Státy obdržely roku 1886. Během následujících let se stala hlavní ikonou Ameriky a jakožto reprezentace svobody stojí na ostrově pojmenovaném Liberty Island (ostrov svobody).Times Square Windows Live Local Google Maps SpecifikaceHlavní spojnice New Yorku a jeden z největších symbolů celého města, to je náměstí Times Square.Times Square Tower Windows Live Local Google Maps SpecifikaceKancelářská budova stojící na Times Square, postavená známým architektem David Childsem (nyní tvoří Freedom Tower - věže nahrazující WTC). Stavba byla dokončena v roce 2004 a z každého patra je uchvacující výhled na zbytek New Yorku.

RADIA:

Hudba je jednou z mnoha nedílných složek GTA, za kterou se nemusí hra stydět a která dělá hře čest se vší parádou. Již od GTA3 jsme si zvykli, že po pohodlném zasednutí k volantu se nám automaticky zapnulo i rádio, kde jste si mohli naladit svoji oblíbenou in-game stanici. V GTAIV se budete moci těšit z celkem 18 stanic - každá se svým unikátním stylem a svojí hudbou.
ELECTROCHOC (hostuje Francois K) Francois K nám servíruje vybranou současnou taneční muziku a to z větší časti tu elektronickou. 1. "& Down" - Boys Noize
IF99 (hostuje Femi Kuti) IF99 je domovem mezinárodního funku. Můžete si tak poslechnout skvělou výběrovku různých klasik a to od Západní Afriky až po americkou scénu. 1. "Sorrow Tears and Blood" - Fela Kuti 2. "Give The People What They Want" - The O'Jays K109 THE STUDIO (hostuje DJ Karl) Disko nikdy neumírá! Hudba z období, kdy v Liberty City byla zábava. Vraťte se zpátky v čase do doby, kdy disko bylo v rozkvětu a začala se rodit elektronická hudba. 1. Supernature" - Cerrone2. "Standing in The Rain" - Don Ray
LIBERTY CITY HARDCORE (hostuje Jimmy Gestapo) Jimmy Gestapo pro vás vybírá to nejlepší z punku a hardcore rocku. 1. "All Your Boys" - Maximum Penalty2. "Brightside" - Killing Time.
VLADIVOSTOK FM (hostuje Ruslana) Je rádio vysílající ve stylu dálné východní Evropy. Jeho představitelkou je Ruslana a na jeho vlnách naladíte samé popové pecky z Ruska, Ukrajiny či Běloruska. 1. "Wild Dances" - Ruslana2. "Mama" - Basta3. "Zhdat" - Marakesh(Stáhnout preview)
WKTT RADIO We Know The Truht! (tj. my víme pravdu). Nejortodoxnejší vlastenecké zprávy v zemi. Staňte se jedním z Bastionových posluchačů a sledujte jeho show, ve které souhlaste s jeho ideami nad tím, co je v této zemi zlé a špatné. Nebo poslouchejte ostatní show na WKTT, které vás naučí jak se stát strachujícími, zlými či dokonce fanatickými vrahy cizinců.Jaká další rádia ve hře uslyšíme? Nově oznámená rádia:
The Beat 102.7 (novodobý hip-hop) San Juan Sounds (latin) Integrity 2.0 Liberty Rock Radio 97.8 (classic rock) PLR - Public Liberty Radio (call-in speech) The Classics 104.1 (old-school hip-hop) Jazz Nation Radio 108.5 (jazz) Radio Broker (alt rock) Tuff Gong Radio (reggae/dub) Massive B Soundsystem 96.9 (dance hall) Fusion FM (soul) The Journey (ambient/chillout) The Vibe 98.8 (soul, R'n'B)
Jaké další songy ve hře uslyšíme?


Herní novináři nám prozradili, že během hraní slyšeli následující skladby: "Arm In Arm" - The Boggs "Because of You" - Ne-Yo "Bump N Grind" - R Kelly "Burn It All Down" - VHS or Beta "Cocaine" - Humble Pie "Dirty New Yorker" - Prodigy (feat. Mobb Deep) "Downtown Swinger" - MOP "Get Up, Stand Up" - Bob Marley & The Wailers "Hollaback Girl" - Gwen Stefani "How About Some Hardcore" - MOP "I'm So Fly" - DJ Green Lantern (feat. Fabolous, Akon, Fat Joe) "KingRing" - Seryoga "One Vision" - Queen "Oxygene IV" - Jean Michel Jarre "Restless" - UNKLE (ft. Josh Homme) "Shit Is Real" - Fat Joe "The Go! Team" - Junior Kickstart "They Say Vision" - Res "Ven Bailalo" - Angel y Khris "Wake up and Live" - Bob Marley "War Is Necessary" - Nas "You" - Raheem Devaughn

Easter Eggy v GTA IV 4.5.2008 | autor: Mikes | zdroj: vlastní, komunita | shlédnuto: 1836×

Minulé díly se prosluly pěknou řádkou easter eggů, které si tvůrci pro ty vnímavější a vynalézavější z hráčů připravili. Do her je implementovali na různá zákoutí mapy a často se nacházely na téměř nedostupných místech. Není důvod, proč by neměli inženýři z Rockstaru v této tradici pokračovat - my vás tak v této sekci budeme (rádi) seznamovat s dosud známými easter eggy. Jestli máte takové štěstí, že jste objevili něco, co zde nemá svoje místo, budeme rádi, když nám dáte vědět do této sekce na našem diskuzním fóru, které je v ČR to největší! Srdce Liberty City Poté, co vylétnete například helikoptérou na podstavec Sochy štěstěny, nasměrujte si to do dveří, vedle kterých visí cedulky "žádný skrytý obsah tady není". Uvnitř vylezte po žebříku az na samotný vrch, kde spatříte velké červeně osvětlené srdce, které se hýbe. Klidně si do něho střelte... ;-) Moc netradniční easter egg. Video zde.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

goooooood

(maros, 25. 6. 2008 16:11)

gooooooooooood